Pomoc dla redaktorów

Z Dynasteiapedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Jak tworzyć hasła

Wiki posługuje się specjalnym kodem, który różni się trochę od HTML. Pomoc w jego opanowaniu tutaj. Należy jednak uwzględnić, że część rozwiązań z Wikipedii może nie działać na MediaWiki (system na którym postawiona jest encyklopedia).

O czym nie zapominać

Każdy artykuł powinien posiadać linki wewnętrzne, czyli prowadzące do innych haseł na Dynasteiapedia. Staramy się unikać porzucania stron. Artykuły powinny być opatrzone kategoriami, jeśli wam jakiejś brakuje - możecie je bezproblemowo tworzyć, jednak pamiętajcie by podhaczyć je pod większe, istniejące już kategorie (robiąc z nich tym samym subkategorie). Najważniejsza jest konsekwencja. Podczas tworzenia stron korzystaj z istniejących szablonów. Nie kopiuj kodu HTML z ich stron, po prostu przywołuj je kodem wiki i określaj istniejące już parametry. Jak to zrobić, tutaj. Jeśli ktoś ma po temu ochotę, może oczywiście stworzyć nowy szablon, jednak tak by pasował do już istniejących.

Gdzie szukać informacji

Wykaz archiwów dostępny jest na stronie Numeracja edycji Dynastei. Wykaz użytkowników tutaj.

Historia, a Dynasteia

Nie zamieszczamy na Dynasteiapedii informacji historycznych, wyłącznie te pochodzące z uniwersum Dyni. Podczas tworzenia biogramów, czy opisywania wydarzeń staramy się unikać kopiowania i wklejania z forum, zwłaszcza że zazwyczaj w archiwach brakuje polskich znaków. Tworzymy wpisy encyklopedyczne, skrócone, zawierające tylko najważniejsze informacje.

Konsekwencja

UWAGA! Wielka prośba do wszystkich o konsekwencję przy pisaniu artykułów. Jeżeli w artykule przyjęto konwencję pisania "Dynastei" z wielkiej litery to proszę pisać tak za każdym razem używając tego słowa. Przeciwnie kiedy w artykule użyto "dynastei" z małej litery, kontynuować w ten sposób. To samo dotyczy oczywiście innych słów i zwrotów, przy których możliwe jest użycie obu form. Estetyka nade wszystko!

Błędy

Proszę o dokładne sprawdzanie artykułów przed wysłaniem, w szczególności ich linkowania. Jeśli nie jesteście pewni jak coś zlinkować sprawdźcie w wyszukiwarce. Ma to na celu uniknięcie osobnego linkowania np do Rzeszy, Świętego Cesarstwa Rzymskiego, HRE itd.